Dlaczego waporyzator?

Czym są waporyzatory?


Ostatnimi czasy waporyzatory stają się coraz bardziej popularne. Co to za urządzenia? To pewnego rodzaju podgrzewacz, który ma na celu odparowanie wprowadzonej do niego substancji. Dzięki temu umożliwia jej inhalację, zapewniając bogato-składnikową parę. Substancją tą może być susz roślinny, ale także różnego rodzaju płyny i woski. Obecnie bardzo popularne są tak zwane liquidy, czyli płyny oparte przede wszystkim na glicerynie i glikolu propylenowego, stosowane w e-papierosach.

Dlaczego waporyzator?

E-papierosy również zawierają waporyzery, dzięki czemu, jak udowodniono, są mniej szkodliwe od zwykłych papierosów. Stosowanie tych urządzeń zapewnia niższą temperaturę podgrzewania substancji, a wobec tego w trakcie całego procesu uwalnia się mniejsza ilość toksycznych substancji. Zmniejsza się także szkodliwość tak zwanego biernego palenia, ponieważ w wydychanym dymie nie ma tak dużych ilości toksyn. W Stanach Zjednoczonych waporyzatory chętnie stosowane są również do spożywania marihuany. Wysoką popularnością cieszą się tam modele PAX i Flowermate, które poza efektywnością, zachęcają swoich użytkowników także estetycznym wyglądem. Obecnie na rynek wchodzi także najnowszy model – waporyzator PAX 3, który posiada jeszcze nowocześniejszą technologię. Ma on bowiem zdolność wykrywania ust na ustniku, dodatkowo szybciej się nagrzewa i umożliwia użytkowanie koncentratów. Dostępny jest w wielu estetycznych wzorach, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

vaporizer

Mniej popularny, bo większy i dużo droższy, ale za to wyjątkowo efektywny jest model Volcano, który posiada dodatkową komorę balonową, w której można przetrzymywać parę waporyzacyjną nawet do kilku godzin.

Innym, mniej znanym sposobem wykorzystywania waporyzatorów, jest ich stosowanie w medycynie. Od niedawna wiadomo, że medyczna marihuana przynosi znaczną ulgę w wielu chorobach, takich jak stwardnienie rozsiane czy AIDS. Wykazano, że waporyzatory są najskuteczniejszą i najzdrowszą metodą podawania pacjentom THC, dzięki czemu przynosi im to szybką i znaczną ulgę w cierpieniu. Dobrym urządzeniem będzie tutaj waporyzator Volcano, który umożliwia przechowywanie pary przez kilka godzin, dzięki czemu będzie ona łatwo dostępna, kiedy pacjenta dopadnie nagły ból.

Modele PAX i Flowermate są z kolei polecane osobom, które chętnie korzystają z waporyzatorów w życiu codziennym pod kątem relaksu. Są mniejsze i bardziej poręczne, dzięki czemu zmieszczą się w kieszeni kurtki czy w podręcznej torebce – możesz mieć je zawsze przy sobie! Przyjaciele już nigdy nie zaskoczą Cię nagłą propozycją wspólnego wypadu wieczorem, ponieważ już zawsze będziesz przygotowany na niespodzianki.