Temat na czasie – vaporizery, oleje CBD itp.

Tajemnica vaporizerów

O Vaporizerach czy innych urządzeniach występujących po podobnie brzmiącymi nazwami takimi, jak np. „vaporyzator” – nie mówi się z Polsce wiele. Przynajmniej nie głośno, nie publicznie. Jest to swego rodzaju temat tabu. Dlaczego? Przede wszystkim – a może tylko dlatego – że jest to urządzenie służące do inhalacji (inhalacji bezdymnej, należy dodać) suszu. Brzmi niewinnie? Owszem, lecz tak naprawdę używa się ich do palenia suszu z marihuany, która w Polsce jest nielegalna, w każdej formie. Co więcej – jest to temat od lat kontrowersyjny, wzbudzające bardzo silne emocje i reakcje. Odwieczny przedmiot sporów między przeciwnikami jej zażywania – a jej zwolennikami i miłośnikami. Wiadomo jednak, że tzw. owoc zakazany kusi najbardziej i jest najbardziej pożądany. Dlatego właśnie takie urządzenia jak vaporizery cieszą się wielkim powodzeniem w nieoficjalnym obiegu.
Gdzie zatem w Polsce można kupić vaporizer i jaki mamy wybór?

vaporizer

Przede wszystkim można go kupić w sklepach internetowych, na ogół specjalizujących się wyłącznie w asortymencie związanych z paleniem – wszelkiego rodzaju używek. Także tradycyjnych papierosów czy tytoniu.
Palenie za pomocą vaporizera ma między innymi tę zaletę, że palimy dyskretnie – nie towarzyszy temu charakterystycznego i nie dla wszystkich przyjemnego zapachu. Jest to także zdrowsze dla samego palącego, gdyż używając tego urządzenia wdycha on wyłącznie ziołowe opary – bez substancji smolistych.
Najbardziej popularny podział tych urządzeń klasyfikuje je ze względu na ich przeznaczenie – te do użytku domowego, stacjonarnego, oraz urządzenia przenośne. Pierwsze są znacznie większe, niże te drugie. To ich główna różnica.

Kilka sów o oleju CBD

Ci, którzy kiedykolwiek otarli się o palenie marihuany, zapewne słyszeli także o oleju CBD. Czym jest olej CBD? Jakie ma właściwości? Otóż jest to olej powstały z ziaren konopi, czy też inaczej mówiąc – wyciąg z tych nasion. Substancją aktywną kwiatów konopi jest kannabidiol – czyli właśnie, w skrócie, CBD. Jego działanie jest bardzo silne a zarazem wszechstronne. Najsilniejsze w porównaniu z innymi kannabinoidami, które zawierają ziarna konopi. Nie uzależnia, nie odurza, nie wywołuje skutków ubocznych. Ma za to właściwości terapeutyczne. Jego ceny w Polsce zaczynają się od ponad 100 zł za 250 mg a sięgają nawet około 700 zł za 2000 mg za 4% CBD.