Waporyzacja i jej walory

Biorąc pod lupę waporyzację, trzeba zauważyć, że znana jest ludzkości od setek lat, a może nawet tysięcy, jednak dopiero w ostatnich latach stała się popularna. Zastanawiasz nad nabyciem waporyzatora ale nie wiesz czy rzeczywiście jest wart swej ceny? Nazwy typu pax, flowermate czy volcano coś ci mówią ale nie jesteś do końca przekonany? Na pewno warto zainteresować się tymi urządzeniami oraz ich zaletami, które mogą się nam przysłużyć.

Zdrowotne korzyści

Główną korzyścią płynącą z waporyzowania a więc inhalowania się parą przez użytkownika tego urządzenia, jest to że w porównaniu z dymem nie zawiera trujących oraz rakotwórczych substancji wydzielanych wraz z dymem podczas procesu spalania. Tutaj nie dochodzi natomiast do procesu spalania.


Vapor czyli para nie jest drażniąca i szkodliwa dla naszych dróg oddechowych, lub w dużo, dużo mniejszym stopniu. Jeśli wcześniej męczył Cię kaszel palacza, flegma lub ucisk w klatce piersiowej a drogi oddechowe były w złej kondycji z waporyzatorem będziesz mógł to wyeliminować. Co ważne waporyzatory są bardzo dyskretne w użyciu a przede wszystkim ie mają negatywnego wpływu na zdrowie osób przebywających w naszym otoczeniu. Ogromnym plusem jest stosowanie medycznej marihuany w leczeniu np. nowotworów właśnie poprzez waporyzatory. Uwalniają one maksimum aktywnych substancji leczniczych bez tych trujących dla organizmu.
Najbardziej podkreśla się właśnie to, że niezależnie od rośliny umożliwiają dostarczenie aktywnych substancji jednocześnie eliminując toksyny.

Oszczędność i smak

Nie oszukujmy się, smak dla większości z nas ma ogromne znaczenie. Wielkimi walorami waporyzatorów jest to że para wydziela przyjemne zapachy a poszczególne zioła smakują dużo lepiej w postaci pary niż podczas spalania ich. Swój udział w tym mają terpeny – uwalniające odpowiednie aromaty i smak podczas ich wdychania jako pary, a ulegające zniszczeniu w procesie spalania.
Kolejną zaletą do której większość osób przywiązuje wagę jest wydajność. Przykładowo zioła spalane są dużo szybciej w fajce wodnej niż waporyzatorze. Przy drugiej opcji wystarczają na około 5x tyle zaciągnięć. Wynika z tego że waporyzacja po prostu bardziej się opłaca!
Oczywiście ktoś powie że przecież sam sprzęt do waporyzacji wymaga dużego wkładu. Nie można polemizować, jednak przez wzgląd na ogromną wydajność urządzenia, szybko zauważysz że tak naprawdę oszczędzasz, bo zużywasz około połowę ziół, które w takim samym czasie byś palił.

Przeprowadzone dotychczas badania pokazują, że waporyzacja redukuje zniszczenia, które powstają podczas wdychania dymu wytwarzanego podczas spalania oraz pozwala znacznie zmniejszyć ilość dostarczanych do organizmu toksyn. Tak więc waporyzatory stanowią najmniej szkodliwe sposoby przyswajania substancji czynnych, które pochodzą z ziół.